A szennyeződés elraktározza a nedvességet és a káros anyagokat, így megakadályozza az alapfelület kiszáradását. Ezért a szennyeződéseket mindig el kell távolítani. A tisztítás fontos szabálya: a lehető legkíméletesebben, a lehető legintenzívebben!
A vakolt homlokzat a leggyakrabban alkalmazott homlokzattípus. Ennek oka többek között a formabeli és színbeli sokoldalúság. A homlokzatokhoz a hagyományos habarcsvakolat mészből és cementből készül. Emellett létezik a hőszigetelő vakolat, amely hőszigetelő alapvakolatból és víztaszító ásványi alapú fedővakolatból áll. Ez az átlagos vastagságú, tömör falakhoz alkalmazott vakolattípus ötvözi a jó szigetelést a megfelelő építésfizikai tulajdonságokkal.
Régebben a vakolat az időjárás elleni védelemre szolgált, amellyel el tudták fedni a különböző építőanyagokat és optikailag egységes hatást tudtak elérni; ezt a vakolatot később főként az átváltoztató és alkalmazkodóképessége, valamint a számtalan alkalmazási lehetőség miatt választották és választják ma is. A vakolatok így a természetes színük mellett tetszőleges színtónussal színezhetők – vagy egy záró festékréteggel vagy a vakolatot átszínező pigmentekkel. A vakolóhabarcsok segítségével a homlokzatok felülete továbbá plasztikusan és ornamentálisan alakítható.
Számtalan oka és módja lehet a vakolt homlokzatok elöregedésének. Az időjárásváltozás pl. extrém módon megterheli a falszerkezetet. Repedések, víz okozta károk keletkeznek, és a vakolatrétegek részben vagy akár teljesen leválhatnak. A sötét területek, az anyagváltások helye, a párkányok, a nyílászárók keretei és a hasonló kiálló vakolatelemek, továbbá a különböző tágulási tulajdonságokkal és tömítő hatással rendelkező bevonatok különösen veszélyeztetettek.
A vakolt homlokzatok sokáig megóvhatók a jó kivitelezés, a konstruktív megoldások – pl. tetőkiállások, vízvető párkányok, kőlábazatok – és mindenek előtt a rendszeres karbantartás segítségével. Ehhez a Remmers megfelelő rendszereket kínál.
Az úgynevezett „Weichsegmente”, „puha szegmensek” beépítésével fejlesztettük ki a KSE-alapú elasztikus kőszilárdítókat, amelyek filmképzési hajlama jelentősen nagyobb, mint a hagyományos szilárdító termékeké. Az elasztikus Steinfestiger kőszilárdító termékek kiválóan alkalmazhatók a megóvásra érdemes vakolatok szerkezetének szilárdításához.
Az épületek változnak. A homlokzatokon idővel szennyeződések és a levegőből lerakódó káros anyagok tapadnak meg. Behatol a nedvesség. Ha felújítás válik időszerűvé, akkor a homlokzatokat rendszerint meg kell tisztítani. De ez általában nem elegendő.
Sokszor nincs szükség a régi vakolat teljes eltávolítására, még akkor sem, ha van rajta néhány repedés. Ilyen esetben bevált megoldás a homlokzatok felújítása vékonyrétegű vakolatokkal.
A stukkóelemeknek köszönhetően a bevonat igazán különlegessé válik. Nemes és hagyományos művészi kézműves technikát képviselnek. Sok történelmi városképet az épületek stukkókkal díszített homlokzatai jellemeznek.
A moha, a gombák és az alga elleni hosszú távú megelőző védekezés érdekében a víztaszító felületképzés vagy a bevonatkészítés előtt felhordható egy folyékony algásodás elleni védelem. A védőszer „hatóanyagraktárt” képez az alapfelület alatt, és csak akkor fejti ki hatását, ha valóban szükséges. Így nagyon hosszú ideig hatékony védelmet nyújt.
A homlokzatfestékek az építmény színezése mellett védelmi funkciót is ellátnak. A festék úgy fejti ki hatását, hogy távol tartja az épülettől a nedvességet és a káros anyagokat, miközben megfelelő mértékben megőrzi a diffúziós képességét.
Vakolt homlokzatok
30 terméket találtunk:Nézet
Termékszám 067603
Speciális tisztítószer a zöld elszíneződések eltávolítására teraszról, kövezetről és falazatról
Mindig elérhető – mindig mozgásban. Több mint 250 magasan képzett szakterületi képviselőnek köszönhetően a Remmers mindig és mindenhol elérhető az Ön számára.
Kérjen tőlünk időpontot egy személyes egyeztetéshez. Örömmel állunk rendelkezésére!