Németországban az építészeti örökség jelentős részét képezik a nagy számban épített, gazdasági és kulturális szempontból nagy értéket képviselő történelmi Fachwerk épületek. Ez az épületállomány veszélyben van a nem elegendő mértékű gondozás és a szakszerűtlen felújító munkálatok miatt.
A Fachwerk stílusú épületek gondozása és az építmény védelme régebben nem okozott problémát, a ház lakói és tulajdonosai, továbbá a kézművesek magától értetődő feladatuknak tekintették ezt. Manapság nőttek a kényelmes lakókörnyezettel kapcsolatos követelmények – ezzel ellentétben nincs már meg a „Fachwerk” épületszerkezettel kapcsolatos régi tapasztalati tudáskincs és know-how. Ennek következtében a Fachwerk épületeken számtalan károsodás keletkezett. A Remmers Fachwerk felújító rendszerével első ízben sikerült teljesen pótolni ezt a hiányt.
A fa Európában szinte minden korszakban fontos építőanyagnak számított. Az északi és keleti régiók kivételével főként fát használtak a takarékos, azonban bonyolult Fachwerk stílusú építményekhez. Ennél az építési módnál a faváz gerendái nyelik el az összes erőhatást, míg a – fagerendák közötti – úgynevezett rekeszek általában „csak” a falfelület zárásának funkcióját látják el.
Az ilyen gerendavázas épületek teherhordó faszerkezete eldeformálódik a külső erőhatások – pl. az erős szél, de különösen hosszméretek nedvesség és a hőmérséklet okozta változása – miatt. Emiatt itt nem mérettartó építőelemekről van szó.
Mivel a tömör rekeszek csak nagyon korlátozott mértékben igazodnak ezekhez a méretváltozásokhoz, a fa és a rekeszek közötti zárófelületeken bizonyos idő elteltével
elkerülhetetlenül repedés keletkezik. Mivel mind a mai napig nem léteznek olyan gyakorlatban jól alkalmazható anyagok, amelyek segítségével ez a gyenge pont tartósan elhárítható lenne,
a gerendavázas építkezéshez felhasznált minden anyagot ehhez az állapothoz kell igazítani.
Az alkalmazott anyagok szempontjából – a repedések méretének korlátok között tartása érdekében – a lehetőleg nagy mértékű rugalmasság mellett a kapilláris szívóképesség is fontos jellemző. Ez a tulajdonság gondoskodik arról, hogy a megrepedt területen felvett nedvesség a fából a lehető leggyorsabban átáramoljon a rekeszek építőanyagába, és az anyag pedig leadja a környezetbe. Ugyanakkor a rekeszek vízfelvételét korlátozni is kell az esetleges esős idő miatt. Ezért a vízszállítás szempontjából különösen „kiegyensúlyozott” rendszerre van szükség.
Gerner professzor sokéves tapasztalatán alapulva az elmúlt években kifejlesztettünk a gerendavázas épületek helyreállításához egy ebből a szempontból összehangolt teljes rendszert.
A fenti műszaki követelmények teljesítése mellett a fejlesztés során arra is nagy hangsúly fektettünk, hogy lehetőleg történelmi építőanyagokat alkalmazzunk.
Fachwerk stílusú gerendavázas homlokzatok
14 terméket találtunk:Nézet
Termékszám 210005
Folyékony védőszer-koncentrátum a könnyező házigomba ellen falazatban
Termékszám 656610
Töltőképes mészfesték szerves kötőanyagrész nélkül
Termékszám 4500225001
Oldószerbázisú, prémium favédő lazúr kifejezett nedvesség elleni védelemmel szabadtéri faanyagokra
Termékszám 765101
Szerkezetkímélő, matt fedőfesték kül- és beltéri faanyagokra
Mindig elérhető – mindig mozgásban. Több mint 250 magasan képzett szakterületi képviselőnek köszönhetően a Remmers mindig és mindenhol elérhető az Ön számára.
Kérjen tőlünk időpontot egy személyes egyeztetéshez. Örömmel állunk rendelkezésére!